Logo Biuletyn Informacji Publicznej
Biuletyn Informacji Publicznej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Deklaracja dostępności

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej BIP Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej.

Data publikacji strony internetowej: 2017-08-05. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2017-08-05.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
  • brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,

Wyłączenia:

  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-05-08. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Renata Skrzypczak-Piotrowska, rs-p@poradnia-ostrow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 62 736 51 39. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. Armii Krajowej 2,

63-400 Ostrów Wielkopolski.

Do budynku prowadzi jedno wejście znajdujące się z przodu budynku. Po lewej stronie budynku znajduje się wyjście przeciwpożarowe. Sekretariat znajduje się po lewej stronie wchodząc wejściem.

Wejście posiada podjazd dla niepełnosprawnych i dzieci we wózkach. Rozsuwane drzwi otwierają się automatycznie. W budynku znajduje się winda.

Po lewej stronie budynku wyznaczono 3 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze i I piętrze po prawej stronie wchodząc wejściem głównym. Klucze do toalet znajdują się w sekretariacie poradni.

Wszystkie gabinety terapeutyczno-diagnostyczne dostosowane są do osób niepełnosprawnych ruchowo. Każdy gabinet opisany jest również językiem Breille’a. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej dostępni są surdopedagog (znający język migowy)oraz tyflopedagog. (dostępni po umówieniu wizyty)

Czas udostępnienia: 2021-10-31
Ukryj metadane
Osoba wytwarzająca/odpowiedzialna: Adrian Ćwiklak
Czas wytworzenia: 2021-10-31
Osoba udostępniająca: Adrian Ćwiklak
Czas udostępnienia: 2021-10-31 22:58:30
Licznik wejść: 1625